Get Adobe Flash player

"Áldottak legyenek a füvek és a fák és áldott legyen a földön minden virág, és áldott legyen az út, áldott legyen a kő, mert itt jár halk léptekkel az Üdvözítő." (Ölbey Irén)



MENTORÁLÓ INTÉZMÉNY 

A KÖRNYEZETI - TERMÉSZETISMERETI NEVELÉS
ÉS A TERMÉSZETTUDOMÁNYOS, HOLISZTIKUS
SZEMLÉLET MÓDSZERTANI FEJLESZTÉSE A DÖGEI
ÖLBEY IRÉN ÁLTALÁNOS ISKOLÁBAN.

 

 

 


 

 

 

 

 

 


 


Ma 2024. április 27., szombat, Zita napja van. Holnap Valéria napja lesz.

Ki olvas minket?

Oldalainkat 434 vendég böngészi
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterMa198
mod_vvisit_counterTegnap354
mod_vvisit_counterEzen a héten2519
mod_vvisit_counterMúlt héten2102
mod_vvisit_counterEbben a hónapban9247
mod_vvisit_counterA múlt hónapban12347
mod_vvisit_counterEddigi összes látogató1438674

Az elmúlt 20 percben Online: 6
A te IP címed: 127.0.0.1
MOZILLA 5.0,
Mai dátum: 2024 ápr., 27

Iskolai hírek

Furulya tanévzáró 2017

Európa legnagyobb bogarait vizsgálta

Kiváló állatvédő hírében áll Lakatos Dzsenifer iskolánk 6. évfolyamos tanulója. Az udvarukban lévő öreg fa odvából minden évben tömegesen jönnek elő a nagy szarvasbogarak. Idén a napokban kezdődött meg a teniszlabda nagyságú bábok kinyílása, s a kifejlett bogarak rajzása. Ezekről a szép védett bogarakról készített felvételeket Dzsenifer. Valaha ezeket a rovarokat gombostűre tűzve kellett gyűjteményben bemutatni az iskolában. Akkor ötös járt a legszebb gyűjteményért. Ma ez szigorúan tilos!!! Most a fotóért járt az ötös! Mennyivel érdekesebb ha fényképen örökítjük meg, majd útjára engedjük az állatokat.

Az élet tiszteletére igyekszünk nevelni iskolánkban. Igenis van eredménye a munkánknak!

(agárdy s.)

Gyermeknap 2017

Átalakult a kőzettani ösvény

Közel egy hónapi munka után szinte teljesen megújult az iskola belső udvarán található kőzettani oktató ösvényünk. Az itt kiállított több mint 150 db ásvány és kőzet számozása a kemény tél miatt teljesen megsemmisült, így majdnem az egész gyűjteményt újra kellett határozni. Különösen az üvegekben tárolt apró ásványok számozása vált használhatatlanná. A gyűjteményen ugyanis sokáig jó félméteres hófúvás is volt, majd a jeges eső okozott benne kárt. No de mindez már a múlté.... A korábbi elrendezéstől eltérően a falra is kikerültek a legfontosabb kőzetek felírásai, s a kerti sétány is új köntöst kapott. Évente 5-10 alkalommal van lehetőség a környezetismeret, a természetismeret, valamint a földrajz és történelem órákon a kövekkel való ismerkedésre. Ezen kívül szakköri órákon, de szünetekben is kijöhetnek ide a tanulók. Soha nem történt rongálás!!! Új elemként bekerült a gyűjteménybe a dögei lápok gyepvasérce valamint a 9 méter mélyről felszínre hozott "löszbaba" mészkonkréció is. (as)

Védett lepkék fotósa

Rendes Dominika 6. évfolyamos tanuló igencsak nyitott szemmel jár a természetben. A napokban mobil telefonjával két védett lepkefajt is sikerült lefényképeznie. Az egyik a kis pávaszem (Saturnia pavonia) Döge lápvidéki részein fordul elő, s bizony elég ritkának számít. Magam is mindössze egy elpusztult példányával találkoztam három évvel ezelőtt az iskola kövezett udvarán. A védett lepke eszmei értéke 10.000 Ft. A másik lepke egy igazi repülő ékszer, s bár védett s eszmei értéke 2000 Ft, mégsem tartozik a ritkán látható fajok közé. A nappali pávaszem (Aglais io) kerti virágokon, érő gyümölcsökön figyelhető meg leginkább a meleg napfényes órákban. Gratulálunk Dominika!

(Agárdy S.)

További cikkeink...