Megható és emlékezetes ünnepség keretében búcsúztunk intézményünk nyugdíjba vonuló pedagógusától, Baráth Anikó tanító nénitől, aki negyven éven át szolgálta iskolánkat és a gyermekek nevelését.
A rendezvényt dr. Nagy Péter polgármester úr nyitotta meg, aki egykori osztályfőnökétől személyes hangvételű verssel köszönt el. Ezt követően volt tanítványai Mónus Ádám tanár úr és a 8. osztályos tanulóink műsora idézte fel a pedagóguspálya szépségeit és a közösen eltöltött évek emlékeit.
Az ünnepségen Lászlóné Bezzegh Andrea igazgató mondott köszöntőt, melyben felidézte Anikó néni négy évtizedes munkásságát. Beszédében kiemelte elhivatottságát, következetes nevelőmunkáját, a kisgyermekek iránti szeretetét, valamint a diákönkormányzatban és a táboroztatásban végzett áldozatos tevékenységét.
A megható pillanatok sorát Baráth Anikó búcsúzó verse folytatta, amelyben szeretettel és hálával emlékezett vissza pedagógusi pályájára, kollégáira, tanítványaira és az együtt megélt közös évekre.
Az ünnepség végén a vendégek kötetlen beszélgetés mellett, közös ebéd során idézték fel a szép emlékeket és köszöntötték a nyugdíjba vonuló pedagógust.
Baráth Anikó tanító néninek ezúton is jó egészséget, sok örömet, tartalmas és boldog nyugdíjas éveket kívánunk!




















