Get Adobe Flash player

"Áldottak legyenek a füvek és a fák és áldott legyen a földön minden virág, és áldott legyen az út, áldott legyen a kő, mert itt jár halk léptekkel az Üdvözítő." (Ölbey Irén)



MENTORÁLÓ INTÉZMÉNY 

A KÖRNYEZETI - TERMÉSZETISMERETI NEVELÉS
ÉS A TERMÉSZETTUDOMÁNYOS, HOLISZTIKUS
SZEMLÉLET MÓDSZERTANI FEJLESZTÉSE A DÖGEI
ÖLBEY IRÉN ÁLTALÁNOS ISKOLÁBAN.

 

 

 


 

 

 

 

 

 


 


Ma 2025. május 02., péntek, Zsigmond napja van. Holnap Tímea és Irma napja lesz.

Ki olvas minket?

Oldalainkat 472 vendég böngészi
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterMa36
mod_vvisit_counterTegnap369
mod_vvisit_counterEzen a héten5015
mod_vvisit_counterMúlt héten4896
mod_vvisit_counterEbben a hónapban405
mod_vvisit_counterA múlt hónapban30511
mod_vvisit_counterEddigi összes látogató1716869

Az elmúlt 20 percben Online: 7
A te IP címed: 127.0.0.1
MOZILLA 5.0,
Mai dátum: 2025 máj., 02

Iskolai hírek

Fonomimika- a másodikosok olvasástanulási módszere

A fonomimika módszere hatásosan egészíti ki a hang- és betűtanulás hagyományos módszereit, hiszen a lényege: látom, hallom, mutatom, mondom. A gyerekek már akkor ráéreznek az összeolvasás lényegére, amikor még csak a hangokkal ismerkednek az iskolában. Különösen hatásos a gyengébben teljesítő tanulók felzárkóztatására olvasás és írás órákon egyaránt. Minden hanghoz és betűhöz tartozik egy jel, melyet a tanulók a kezeikkel mutogatnak el. Hangoktól és betűktől így jutnak el a szavakon át a szövegek olvasásáig és írásáig. A fonomimika a természetből és gyermek közeli példákból merít, így nem okoz nehézséget az elsajátítása.

Míg első osztályban a betűtanításban jelentett segítséget ez a különleges módszer, másodikban is rendszeres társunk, hiszen beépíthető a magyar órák bármelyik részébe. Azon kívül, hogy gyorsabbá teszi az összeolvasást, színesebbé teszi a tanulás folyamatát. Ráadásul ki ne mosolyogna azon, mikor felelés során a kis másodikos nem súg bajban lévő társának, hanem csendben jelelve segíti. Ez számomra egy óriási visszajelzés, hogy a módszer nem kényszer számukra, hanem birtokába kerültek egy különleges tudásnak.

Erről tettünk ma tanúbizonyságot magyar irodalom órán, ahol óralátogatás alkalmával adhattunk számot tudásunkról.

Olajos Viktória Rita

tanító néni

Matematika óra a harmadik osztályban notebookkal

Harmadik osztályos tanulóink ​​nagy lelkesedéssel használják az órákon az intézmény oktatási célokra kapott notebookjait. A mai matematika órán Ivánkóné Pásztor Marianna tanítónéni irányításával az írásbeli összeadást gyakorolták a modern eszközök segítségével. A diákok páros munkában dolgoztak, ügyesen és koncentráltan oldották meg a feladatokat. A digitális taneszközök nemcsak színesebbé teszik az órákat, hanem segítik a gyerekek digitális készségeinek fejlesztését.

Iskolaszentelés

Vízkereszt ünnepének alkalmából iskolánk lelkészei megszentelték intézményünket. Máté Csaba görög katolikus parókus és Terjékné Eszterhai Enikő református lelkipásztor mondott imát, illetve áldást kért az iskola tanulóira és dolgozóira.

Megjelent a ZSIVAJ iskolaújság legújabb száma!

A "ZSIVAJ" iskolaújság legújabb száma megtekinthető ITT!

Az első osztály adventje

A kis közösségünk összetartozás érzését növeltük az adventi időszakban. Megteremtettük az ünnep hangulatát az osztályunkban a kedves szülőkkel, gyerekekkel. Mint egy adventi kalendáriumot nyitogatva, minden nap történt velünk valami örömteli.

Potosné Szilágyi Tünde jóvoltából az osztály fenyőfát kapott. A szülőkkel közösen készített díszekkel varázsoltuk karácsonyfává.

Apró, de annál kedvesebb ötletek gyarapították adventi örömpillanatainkat. Készítettünk összerakós mikulást és fodros szakállút, hóembert építettünk gyúrmából, majd le is festettük a gombócost. Karácsonyi ajándékként angyalka, karácsonyfa, üdvözlő kártya született a szorgos kis kezek nyomán. Szituációs játékokkal, mondókákkal, énekekkel, barátság lánccal oldottuk a hétköznapi feszültségeket.

Számos történés lett élményeink forrása. Ellátogattunk a Mikulás lányokhoz, nekik verset ajándékoztunk. Interaktív feladatban karácsonyi ajándékokat pakoltunk, párkeresőztünk, karácsonyi csengős, számolós színezővel foglalatoskodtunk.

Ezen örömszerzés nagy eseményeként szülőket láttunk vendégül. A négy hét egy-egy napján érkezett a meglepetés. Kovácsné Bacskóczky Ágnes egy ember család és egy egér család karácsonyi készülődését tárta elénk Az aranydió meséjén keresztül. Bagin Timea csengő hangján a jászolhoz invitálta a gyerekeket, majd közösen énekeltünk. Szabóné Dudás Anikó kedvenc meséjét, Jakab mester karácsonyát mutatta be a kis közönségnek. Bacsó Dávid gitárral kísért énekeivel varázsolt el minket. Az együtt dalolás sem maradt el. A produkciók után vendégeink meggyújtották adventi koszorúnk gyertyáit. Felejthetetlen élményeket hoztak nekünk. Köszönjük!

Az utolsó tanítási napunk, a mosoly napja volt. Ingyen van és szép ajándék, hasonlóan az öleléshez. Adventi napjaink zárásaként szeretettel hívtuk osztályunkba a szülőket. A gyerekek karácsonyi mondókákkal, saját készítésű ajándékkal kedveskedtek. Zárásként egy-egy karácsonyi idézettel gazdagíthattuk lelkünket.

Köszönöm a Szülők segítő együttműködését! Kívánom, hogy közös élményeink maradandók legyenek!

"Egyenként csak szavak vagyunk, de együtt egy verset alkotunk."

/Kerstin Gier/

Erika tanító néni

További cikkeink...